Producenci
Promocje
Wapno z Magnezem 100 tabl. Holland & Barrett
Wapno z Magnezem 100 tabl. Holland & Barrett

29,00 zł

Cena regularna: 36,00 zł

szt.
Ziołowa herbata Imbir Cytryna  40g sypana
Ziołowa herbata Imbir Cytryna 40g sypana

19,90 zł

Cena regularna: 23,00 zł

szt.
Mieszanka białej i zielonej herbaty Gabrielle 50g sypana
Mieszanka białej i zielonej herbaty Gabrielle 50g sypana

19,90 zł

Cena regularna: 24,00 zł

szt.
Zielona herbata jaśminowa Special Jasmine 50g sypana
Zielona herbata jaśminowa Special Jasmine 50g sypana

19,90 zł

Cena regularna: 24,00 zł

szt.
Czarna herbata Rajasthan Viaggio in India 50g sypana
Czarna herbata Rajasthan Viaggio in India 50g sypana

19,90 zł

Cena regularna: 24,00 zł

szt.
Zielona herbata miętowa Marrakech Mint 50g sypana
Zielona herbata miętowa Marrakech Mint 50g sypana

19,90 zł

Cena regularna: 24,00 zł

Pszczoły Lars Chittka
Pszczoły Lars Chittka

49,90 zł

Cena regularna: 69,90 zł

szt.
Kurkumina bioaktywna NOMICU® L-100 60 kaps. VEGAN
Kurkumina bioaktywna NOMICU® L-100 60 kaps. VEGAN

104,00 zł

Cena regularna: 112,00 zł

szt.
Żelazo z witaminą C 100 tabl. Holland & Barrett
Żelazo z witaminą C 100 tabl. Holland & Barrett

12,00 zł

Cena regularna: 16,00 zł

szt.
Zielona herbata Romeo e Gulietta 50g sypana
Zielona herbata Romeo e Gulietta 50g sypana

22,00 zł

Cena regularna: 24,00 zł

szt.
Czarna herbata Violetta 50g sypana
Czarna herbata Violetta 50g sypana

22,00 zł

Cena regularna: 24,00 zł

szt.
Zielona herbata Camille 50g sypana
Zielona herbata Camille 50g sypana

22,00 zł

Cena regularna: 24,00 zł

szt.

CZY WIESZ JAKIE OLEJKI ETERYCZNE SĄ NAJLEPSZE NA STANY ZAPALNE?

0
CZY WIESZ JAKIE OLEJKI ETERYCZNE SĄ NAJLEPSZE NA STANY ZAPALNE?

Jeśli doświadczasz bolesnych skutków ubocznych stanu zapalnego, możesz użyć olejków eterycznych, aby złagodzić objawy. Aby ułatwić ci, wybrałam kilkanaście ulubionych olejków eterycznych, które pomogą Ci złagodzić stany zapalne.

Wszyscy to przeżywaliśmy — ból mięśnia po szczególnie intensywnym treningu, skręcona kostka podczas wędrówki lub zesztywniałe stawy. Bez względu na rodzaj stanu zapalnego, którego doświadczasz, olejki eteryczne mogą pomóc w zapewnieniu naturalnej ulgi.

 

CO TO JEST STAN ZAPALNY?

Zapalenie to naturalny sposób, w jaki układ odpornościowy reaguje, aby chronić organizm przed chorobą lub infekcją. Kiedy doznasz urazu, twoje ciało reaguje, zwiększając przepływ krwi do dotkniętego obszaru. Pomaga to dostarczyć więcej białych krwinek, aby zwalczyć infekcję i pomóc odbudować uszkodzoną tkankę. Czasami ten przepływ krwi może powodować pewne nieprzyjemne skutki uboczne, w tym zaczerwienienie, ciepło, obrzęk, a czasem ból.

 

Istnieją dwa główne rodzaje stanów zapalnych, których możemy doświadczyć: ostre zapalenie i przewlekłe zapalenie. Ostre zapalenie pojawia się szybko i zwykle szybko znika. Ustąpienie przewlekłego stanu zapalnego trwa dłużej; niektórym osobom może to zająć miesiące, a nawet lata.

 

OLEJKI ETERYCZNE, KTÓRE POMAGAJĄ ZŁAGODZIĆ STANY ZAPALNE

Chociaż istnieje wiele sposobów na złagodzenie objawów i skutków ostrych i przewlekłych stanów zapalnych, takich jak leki i dieta, olejki eteryczne oferują dodatkowy i naturalny sposób na znalezienie ulgi. Istnieje wiele olejków eterycznych, które mają właściwości przeciwzapalne.

 

KADZIDŁO (FRANKINCENSE)

Olejek eteryczny z kadzidła był od dawna stosowany jako naturalny środek przeciwbólowy. Obecnie wielu badaczy odkryło, że korzyści te trwają do dziś. Jedno z badań wykazało, że kadzidło działa immunostymulująco, pomagając wzmocnić naturalną odpowiedź immunologiczną organizmu. Może to pomóc organizmowi szybciej przejść przez stan zapalny i proces gojenia, skracając w ten sposób czas regeneracji i ból.

 

KURKUMA

Chociaż jest dobrze znana jako przyprawa w kuchni, kurkuma oferuje niesamowite właściwości przeciwzapalne. Na przestrzeni lat wiele badań wykazało, że aktywny składnik kurkumy, kurkumina, wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. W rezultacie kurkuma może pomóc zmniejszyć stres oksydacyjny, związane z nim stany zapalne i inne stany. Wykazano również, że kurkumina ma działanie przeciwartretyczne, łagodząc stany zapalne u tych, którzy doświadczają bólu stawów.

 

 

IMBIR

Jeśli chodzi o stosowanie olejku imbirowego w celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z bólem stawów, istnieją ograniczone badania, które obejmują tylko myszy. Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby przetestować jego wpływ na ludzi, przeprowadzone do tej pory badania są obiecujące. Jedno z takich badań wykazało, że olejek eteryczny z imbiru znacznie zmniejszył stan zapalny stawów. Inne badanie z udziałem ludzi wykazało również, że pacjenci z chorobą zwyrodnieniową stawów odczuwali mniejszy ból kolana, gdy stosowali olejek imbirowy.

 

COPAIBA

Być może nie tak dobrze znany, ten leśny i słodko pachnący olejek oferuje zaskakujące korzyści w łagodzeniu sztywności stawów i dyskomfortu. Jedno z badań wykazało, że olejek eteryczny Copaiba może pomóc złagodzić ból i zwiększyć siłę palców u osób z zapaleniem stawów dłoni.

 

MIĘTA PIEPRZOWA

Ten miętowy olejek eteryczny słynie z działania chłodzącego i przeciwbólowego. Jeśli doświadczasz ostrego stanu zapalnego spowodowanego urazem lub przepracowanym mięśniem, mięta pieprzowa może pomóc. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej zawiera mentol i menton, które mają właściwości przeciwzapalne. W jednym badaniu mentol i menton zmniejszały liczbę leukocytów, które są białymi krwinkami, które trafiają do miejsca urazu i mogą przyczyniać się do stanu zapalnego. Chłodząc dotknięty obszar, a tym samym zmniejszając przepływ krwi i ilość leukocytów w dotkniętym obszarze, olejek eteryczny z mięty pieprzowej może pomóc złagodzić skutki stanu zapalnego.

 

 

TYMIANEK

Ten ziemisty olejek ziołowy jest zdecydowanie niezbędny do łagodzenia skutków stanu zapalnego. Olejek eteryczny tymiankowy ma naturalne właściwości przeciwzapalne, ale działa specyficznie poprzez zmniejszenie ilości enzymu COX-2 w organizmie. Kiedy pojawiają się określone stany, na przykład w przypadku urazu, enzym COX-2 wytwarza grupę lipidów zwanych prostaglandynami. Te prostaglandyny pojawiają się tam, gdzie dochodzi do uszkodzenia tkanki i promują stan zapalny, gorączkę i ból jako część normalnego procesu gojenia. Zmniejszając ilość COX-2, olejek tymiankowy może pomóc złagodzić bolesne skutki zapalenia.

 

 

ROZMARYN

Zamiast pomagać w redukcji enzymów lub związków, które przyczyniają się do stanu zapalnego, olejek eteryczny z rozmarynu działa poprzez przyspieszenie naturalnego procesu gojenia organizmu. Wykazano, że olejek eteryczny z rozmarynu zwiększa przepływ krwi. Może to pomóc w szybszym dostarczeniu niezbędnych białych krwinek do uszkodzonego obszaru i skróceniu czasu rekonwalescencji, jednocześnie łagodząc stan zapalny i dyskomfort, którego doświadczasz.

 

 

LAWENDA

Najbardziej znany ze swoich właściwości relaksacyjnych, olejek eteryczny z lawendy oferuje również doskonałe właściwości przeciwzapalne. Badania wykazały, że lawenda może pomóc złagodzić ból i obrzęk, który może wystąpić z powodu stanu zapalnego. W rzeczywistości jedno konkretne badanie wykazało, że uczestnicy zmniejszyli ból kolana już po tygodniu stosowania miejscowego olejku lawendowego.

 

 

EUKALIPTUS

Olejek eukaliptusowy jest dobrze znany ze swojej zdolności do otwierania dróg oddechowych i promowania lepszego oddychania. Ale czy wiesz, że może to częściowo zrobić, łagodząc skutki stanu zapalnego? Eukaliptus posiada naturalne właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Korzystanie z aromaterapii może pomóc w zmniejszeniu infekcji dróg oddechowych i objawów stanów zapalnych podczas pracy z ciałem w celu zwalczania infekcji i wspierania procesu gojenia.

 

 

BAZYLIA

Podczas gdy możesz cieszyć się tym ziołem w kuchni, będziesz chciał zachować ten olejek eteryczny przy każdym zapaleniu dróg oddechowych. Olejek eteryczny z bazylii zawiera związek 1,8-cineol, który ma działanie przeciwbólowe.

 

HELICHRYSUM CZYLI KOCANKA

Chociaż ten słodki, ale ziemisty olejek kwiatowy oferuje szeroki zakres korzyści, ma doskonałe właściwości przeciwzapalne. Helichrysum może pomóc zmniejszyć skutki stanu zapalnego i wspierać prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. W rezultacie możesz odczuwać zmniejszony obrzęk, zaczerwienienie i dyskomfort. Olejek eteryczny Helichrysum ma również silne właściwości przeciwutleniające, które zwalczają utlenianie jako możliwą przyczynę stanu zapalnego. Zwalcza również oznaki starzenia i przywraca skórze naturalny blask.

 

 

RUMIANEK NIEMIECKI

Niemiecki rumianek ma silne właściwości przeciwzapalne i od dawna jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych, szczególnie skóry. Może wnikać głęboko w warstwy skóry właściwej, aby poprawić stan skóry po zastosowaniu miejscowym. W rzeczywistości jedno z badań pokazuje, że rumianek może pomóc złagodzić różne podrażnienia skóry, które powodują stany zapalne, w tym oparzenia słoneczne, wysypki i egzemy.

 

CLARY SAGE CZYLI SZAŁWIA

Często stosowana przy skurczach menstruacyjnych, szałwia muszkatołowa może również pomóc w stanach zapalnych skóry. Olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej zawiera związek zwany octanem linalilu, który, jak wykazano, zmniejsza stany zapalne skóry i wspomaga naturalny proces gojenia organizmu. Clary Sage może również pomóc przywrócić i zrównoważyć naturalne oleje w skórze, ostatecznie pomagając zachować młodość, zdrowie i piękny wygląd skóry.

 

Życzę Wam powodzenia w stosowaniu tych naturalnych cudownych olejków, które oprócz tego, że są skuteczne to jeszcze pięknie pachną 😊

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl