Olejek eteryczny z mięty pieprzowej 15 ml
Opis
jeden z najbardziej znanych olejków eterycznych świata. Mięta to zioło używane już w czasach starożytnych. Pierwsze ślady stosowania tej roślinki odkryto 1000 lat temu p.n.e., kiedy to znaleziono suszone liście mięty pieprzowej w starożytnych egipskich piramidach.
Przez całe stulecia zioło to było cenione jako roślina wielofunkcyjna oraz cudowny olejek eteryczny. Olejek z mięty pieprzowej to król koncentracji i zdrowego brzucha, ale jego zastosowanie jest oczywiście o wiele szersze.
Właściwości:
➢ antybakteryjne, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe
➢ przeciwbólowe, łagodzi bóle brzucha, wspomaga przy wzdęciach, bardzo pomocny przy bólach głowy, migrenach, bólach mięśni, chorobie lokomocyjnej, nudnościach, zgagach, biegunkach, problemach z nadwagą
➢ oczyszcza drogi oddechowe, jest dużym wsparciem przy astmie, zapaleniu oskrzeli, gardła, infekcjach dróg oddechowych, przeziębieniach i grypie, gorączce
➢ orzeźwia i odświeża, dodaje energii, a w gorące dni chłodzi, poprawia koncentrację
➢ dotlenia komórki i zwiększa wydajność organizmu - ważne dla sportowców.
➢ odstrasza mrówki i pająki,
➢ łagodzi stres
➢ pomocny przy zapaleniach skóry, swędzeniu, ukąszeniach owadów, pomocny przy egzemie, łuszczycy, opryszczce
➢ jest również doskonałym afrodyzjakiem
Niektóre przykłady zastosowań:
➢ na orzeźwienie, zamiast porannej kawy wcieramy w skronie (jak najdalej od oczu), możemy miętę zmieszać z kropelką olejku z dzikiej pomarańczy i kadzidłowca dla jeszcze lepszego efektu.
➢ Dla odświeżenia oddechu - dosłownie 1 kropelka pod język.
➢ Dodajemy do dyfuzora kilka kropelek, gdy czujemy, że brak nam energii, witalności. Pięknie pachnie połączony z olejkami: z dzikiej pomarańczy, lawendy, cytryny, eukaliptusa, drzewka herbacianego, oregano, majeranku, rozmarynu.
➢ W przypadku bólu głowy - wmasowujemy olejek w skronie (jak najdalej od oczu), czoło i kark, za uszami.
➢ W przypadku dolegliwości żołądkowych, problemach z trawieniem (rozwolnienie, zatwardzenie, gazy, zgaga), chorobie lokomocyjnej – 1-2 kropelki dodajemy do niecałej szklanki letniej wody, miodu, jogurtu. Podobnie 1-2 krople łączymy z trzema kroplami oleju bazowego w okolicy brzucha (można stosować bez rozcieńczania w zależności od wrażliwości skóry) Najczęściej poprawa jest natychmiastowa.
➢ W przypadku stłuczeń, siniaków, ukąszeń owadów, swędzenia – 1-2 krople miejscowo (można połączyć z olejkiem z lawendy lub drzewka herbacianego)
➢ Dla poprawy koncentracji, pamięci, podczas nauki – 2-3 krople do dyfuzora.
➢ W przypadku gorączki rozsmarować olejek na karku, plecach wzdłuż kręgosłupa i na podeszwach stóp łącząc z olejkiem oregano (rozcieńczając olejem bazowym).
➢ dla schłodzenia podczas upałów – z uwagi na wysoką zawartość mentolu, olejek eteryczny z mięty pieprzowej daje cudowne uczucie chłodzenia - do butelki ze spryskiwaczem wlej zimnej wody i dodaj 1 lub 2 krople olejku mięty pieprzowej. Okresowo polewaj nią kark, klatkę piersiową, ręce, nogi, głowę, itp. Pamiętaj aby unikać okolice twarzy i oczu.
Inne możliwe zastosowania olejku z mięty pieprzowej:
zatrucia pokarmowe, depresja, reumatyzm, ból zęba, uczucie złości.
Uwaga. Pamiętaj, żeby ten olejek rozcieńczyć
Nazwa „Mentha” pochodzi z greckiego mitu o pięknej Minte adorowanej przez boga Hadesa.
Wszystkie olejki firmy doTERRA są czyste i bezpieczne. Posiadają certyfikat – CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade® – Testowana Czysta Klasa Terapeutyczna). Można je bezpiecznie stosować doustnie, stosować do masaży, a także w dyfuzorach.
Po więcej informacji i produktów:
https://www.mydoterra.com/elagiegielkociszewska/#/
Amelia Głowacka
Bardzo lubię ten olejek. Jest świeży, pobudzający. Stosuję go czasem w dyfuzorze, ale to raczej rano by mnie obudził i dodał energii na cały dzień. Najczęściej jednak stosuję go do picia. Dodaję kilka kropel do wody i w ten sposób pomaga mi na problemy trawienne. Wiem, że jest też dobry na bóle wszelkiego rodzaju (nie koniecznie bóle brzucha).